סרגל כלים בכותרות - לדעת מה קורה בארץ ובעולם


מעקב אחר ההוריקנים

כאמור, בזכות מעקב אחר התפתחות סערות הוריקן וכיוון תנועתן, אפשר למנוע נזקים בנפש וברכוש.
אבל כיצד מתבצע מעקב זה?
המעקב העיקרי נעשה באמצעות:

  • ציידי הוריקנים -  אלה הם קבוצה של טייסים מנוסים שטסים ממש אל תוך מערכת ההוריקנים. הם טסים בדרך כלל במטוסים יציבים וחזקים מאוד כמו מטוס ההרקולס. דרך הפעולה של ציידי ההוריקנים היא לטוס אל תוך עין הסערה. שם בלב מזג האוויר הנוח יחסית, הם נעים באותה מהירות ובאותו הכיוון כמו מערכת העננים העצומה של ההוריקן. מתוך הסערה משדרים הטייסים מידע חיוני לניתוח מערכת ההוריקן.
  • לוויני מזג אוויר  - לוויני מזג האוויר חגים קילומטרים רבים מעל לכדור הארץ ומצלמים משם את הנעשה בכוכב הלכת שלנו. צילומי הלווין של העננים וניתוח נתונים שמגיעים על אודות מהירויות הרוח, כמויות המשקעים, גובה העננים ועוד מספקים מידע חשוב לבחינת התפתחות הסערות.

המידע המצטבר במוקדי המחקר השונים נשלח למרכזים לאומיים כמו המרכז הלאומי להוריקנים שנמצא במיאמי, שבמדינת פלורידה שבארצות הברית. אם לאחר ניתוח הנתונים עולה חשש להתפתחות סערה,   נשלחות אזהרות לציבור הרחב באמצעות כלי התקשורת.

שמות ההוריקנים
כדי להקל על המעקב אחר הסערות, חוקרי מזג האוויר החליטו לכנות אותם בשמות.
השמות הם שמות אנשים – פעם בשם שם בן ופעם בשם של בת. הסערה הראשונה של העונה מתחילה באות A למשל Andrew, הסערה הבאה מכונה בשם של בת שמתחיל באות B  למשל Betsy וכן הלאה וכן הלאה...
לחצו כאן כדי לראות את השמות שניתנו מראש לסערות ההוריקן עד שנת 2009!


אחורה   קדימה

לדף הראשיהועלה בתאריך - 5/9/2004 ע"י קרן אטינגר

כל הזכויות שמורות, 2003, עמותת סנונית. ©  infogalim@www.galim.org.il
לסנוני לדף הראשי של גלים Making Waves הגלים שלי ים של מידע תופסים גלים תולעת ספרים עבר ועתיד חגים ומועדים מדע וטבע אדם וחברה ארצות ועמים אומנות ותרבות יהדות ומקרא